سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت: علم و آگاهی و ادب مورد تاکید امام علی(ع) بود که باید مورد توجه جامعه اسلامی باشد.

حجت الاسلام ذوالفقاری، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی به روابط عمومی در اراک، گفت: امام علی علیه السلام قرآن را شفا و رحمت برای مؤمنان دانسته است و در جای‌جای نهج‌البلاغه مسلمانان را به توجه به قرآن دعوت کرده‌اند و از ما خواسته‌اند اگر به دنبال سعادت هستیم، به قرآن روی بیاوریم.

 وی افزود: الگوگیری نسل جوان از امیرالمؤمنین(ع) در عرصه‌های مختلف باید مورد توجه قرار داد و جوانان در زمینه علم و اقتصاد تلاش کنند و بهترین ساعات زندگی را برای عبادت اختصاص دهند؛ ما برای ساختن جامعه ای که پر از عدل باشد باید سیره و روش امام علی(ع) را سرلوحه کار خود قرار دهیم و با آنها پایبند باشیم تا جامعه ما به سوی سعادت و رستگاری در حرکت باشد..

 حجت الاسلام ذوالفقاری با تاکید بر اینکه تمام تلاش امام علی(ع) در دوران حکومت استقرار عدالت در جامعه بوده است اضافه کرد: برجسته ترین ویژگی امام علی علیه السلام  عدالت بوده است و امام علی(ع) اسطوره عدالت و عدالت مجسم بود.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی اظهار کرد: حضرت علی (ع) شخصیتی بزرگ و بی بدیل است که در طول تاریخ همواره مورد مدح و ستایش بزرگان قرار گرفته و حتی  کسانی که به امامت علی (ع) باور ندارند نیز او را در نوع خود یگانه و بی نظیر می دانند.

 وی گفت: امام علی (ع) در دوران خلافت خود حکومتی بر پایه حق و عدالت در دل ظلمت و تاریکی تشکیل داد و امروز آن حکومت باید الگوی همه حکومت‌های جهان باشد و امروز مسئولان باید امام علی (ع) را الگوی خود قرار دهند و توجه به اصل ساده زیستی، پرهیز از تجمل گرایی و کسب تقوا را در زندگی خود عملیاتی سازند.

 حجت الاسلام ذوالفقاری به برگزاری مراسم سوگواری شهادت مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام در مساجد و کانون های مساجد اشاره کرد و افزود: همه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی در شب شهادت نخستین امام شیعیان غرق در سوگ و ماتم شدند.

 وی عنوان کرد: امیدوارم خداوند متعال همه ما مسلمانان را از خیر و برکت ماه مبارک رمضان بی‌بهره نکند و از حرمت شب‌های قدر سهیم شویم و مشکلات همه نیازمندان برطرف شود.

 

۹۶/۰۳/۲۸
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان