سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
گردهمایی استانی رابطین خواهر مساجد استان مرکزی همزمان با خجسته میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار می شود.حجت الاسلام مصطفی ذوالفقاری،مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی به خروابط عمومی در اراک گفت: گردهمایی رابطین و استانی خواهران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان (4مرداد) مصادف با ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) در دهه کرامت در اراک برگزار می شود.

 وی افزود: در این گردهمایی خانم دکتر نیلچی زاده از فعالان فرهنگی و مشاوران حوزه زن و خانواده پیرامون عفاف و حجاب و مقام والا و شخصیت حضرت معصومه(س) به بیان سخنانی می پردازد و نمایشگاهی هم از دستاوردهای بانوان مسجدی در جنب برگزاری این گردهمایی دایر می شود.

 حجت الاسلام ذوالفقاری به تقدیر از 5 نفر از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی « ادب فنای مقربان» از مجموعه تالیفات آیت الله آملی جوادی اشاره و تصریح کرد: این مسابقه به مناسبت ماه مبارک رمضان بین خواهران فعال عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی و رابطین منطقه ای و مساجد برگزار شد که بیش از 60 نفر از شرکت کنندگان پاسخ صحیح به سوالات آن دادند.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی با بیان اهمیت برگزاری اینگونه همایش ها، مسابقات و گردهمایی ها ادامه داد: اگر خانواده خوب شکل گرفته و زن به وظایف خود در خانواده به خوبی عمل کند، آسیب های اجتماعی که از دغدغه های مقام معظم رهبری است را خیلی کاهش می دهد؛ زن محور خانواده است و خانواده با محوریت زن اداره می شود زن کانون مهر، وفا، عظوفت و نگهداشت خانواده است.

 این مقام مسئول اظهار کرد: باید علاوه بر فعالیت های فرهنگی و مذهبی، مباحث علمی برای زندگی بهتر خانواده و جوانان در مساجد داشته باشیم؛ همانگونه  که خانواده ها برای خوراک، لباس و انواع کلاس های آموزشی فرزندانشان هزینه می کنند، باید برای دین و اخلاق آنها نیز هزینه کنند و این فرهنگسازی را باید اهالی مسجدی ایجاد کنند.

 وی کانون های مساجد را بهترین مکان برای ترویج الگوی فرهنگی  اسلامی دانست و گفت: رابطان خواهر باید در زمینه الگوهای ایرانی اسلامی در این کانون ها تلاش کنند.

۹۶/۰۴/۲۲
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان