سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
در حال حاضر جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان با حضور ۴۰نفر از بانوان فعال روستای ضامنجان در حال برگزاری است.


به گزارش روابط عمومی  از اراک، جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان از روز گذشته (31تیر) تا امروز(1مرداد) با حضور 40نفر از بانوان فعال روستا، اعضای کانون فرهنگی هنری ثاراله ضامنجان، دوستداران کتاب و اعضای پایگاه بسیج حضرت زینب(س) با همکاری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در مدرسه حاج حسنجانی این روستا در حال برگزاری است که عصر امروز به کار خود پایان می دهد.

 دومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در قالب رویدادهای ترویج کتابخوانی در گروه سنی کودک و نوجوان برگزار می شود؛ گروه های سنی هفت تا ٩، ٩ تا ١١ و ١١ تا ١٤ سال به صورت جداگانه در جام باشگاه های کتابخوانی حضور پیدا می کنند.

 جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان امسال در ١٠٠ شهر و 20روستای متقاضی کشور برگزار شده است و دوره آموزشی این جام از ٢ فروردین سال جاری آغاز شده و تا هفته کتاب (آبان ماه سال جاری ) ادامه دارد.

 ایجاد جام باشگاه ‌های کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان نشان می ‌دهد که طرح‌ ها و ایده‌ ها فقط مخصوص به تهران نیست بلکه همه شهرها می‌ توانند در این طرح مشارکت داشته باشند و با ارائه طرح ‌ها و ایده ‌های جدید بتوانند در سطح ملی دیده شوند.

 لازم به ذکر است، روستای ضامنجان به همراه 9 روستای دیگر ایران طی سال 1394در برنامه ویژه یونسکو با شاخص های قدمت کتابخانه عمومی، تعداد و تنوع عنوان های مطالعه، اعضای فعال کتابخوان و میانگین سنی مطالعه در روستاها به عنوان دوستدار کتاب معرفی شد بوده است.

 ضامنجان مرکز دهستان سده از توابع بخش مرکزی شهرستان اراک در جنوب غربی اراک و همجوار با منطقه سنجان است.

 

۹۶/۰۵/۰۱
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان