سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
۰۱ مرداد ۹۶ ، ۱۲:۱۴

تابستانی پر از اردو آغاز شد

اولین اردو از طرح بانشاط و هیجان به نام «تابستان پر از اردو» به همت کانون های فرهنگی شهرستان تفرش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی از اراک، سومین سال کلاس های تابستانی «تابستانی پر از اردو» در قالب طرح آسمانی ها به همت کانون های فرهنگی هنری قائمیه، شهید بهشتی، شهید حیدری، شهید مطهری شهرستان تفرش در حال برگزاری است.

 این طرح از سوی ستاد مردمی غنی سازی اوقات فراغت و با همکاری نهادها و ادارات فرهنگی تفرش برگزار می شود که با حضور پرشور اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان تفرش همراه است.

 کلاس ها در مساجد، امامزادگان، پارک ها، اماکن تفریحی برگزار می شود.

 چهارشنبه ها اردوی متمرکز با حضور همه اعضای طرح در حاشیه شهر و اردوی های برون شهری و جمعه ها حضور در مقر مرکزی و برگزاری هیات مذهبی و آموزش ویژه هیات داری و خادمین هیات مذهبی در مقر مرکزی طرح در مصلی ولایت نماز جمعه برگزار می شود.

 محتوای کلاس های مساجد شامل دوبخش دینی از جمله قرآن (مفاهیم، هنرهای قرآنی)، احکام، اخلاق، عقاید به شکل موضوعی و  فرهنگی و هنری شامل خوشنویسی تحریری و نقاشی، هنرهای نمایشی (تعزیه، تئاتر)، سرود و همخوانی، امداد و نجات، زبان انگلیسی، نقاشی، مجریگری، احکام، عکاسی و فیلمبرداری و بخشی از کلاس ها شامل برنامه های تفریحی اردوهای تفریحی و زیارتی، کوهپیمایی، شنا، ورزش است.

 حرم مطهر امامزاده فاطمه صغری سیاوشان آشتیان، سرچشمه محلات، اردوگاه همدان، اردوگاه خمین، باغک شازند از جمله اماکن و محل های برگزاری اردوهای این کانون است؛ این اردوها به صورت متمرکز شهرستان است و فعالان و برترین های اوقات فراغت سایر کانون ها را نیز برای شرکت در اردو ثبت نام می کند و ‌در برگزاری این اردوها پایگاه بسیج مسجد نیز همکاری دارد.

۹۶/۰۵/۰۱
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان