سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
امام جمعه کمیجان گفت: ایجاد زمینه مناسب برای حضور جوانان در مسجد فرصت مغتنمی برای استفاده از روحیه خلاق و مبتکرانه آنان در اجرای برنامه‌های فرهنگی دینی مسجد است.


به گزارش روابط عمومی از اراک، حجت الاسلام علی اصغر مقدسی (27شهریور) در مراسم اختتامیه اوقات فراغت 96 و تقدیر از برترین  های طرح بوسه ای بر آسمان کانون فرهنگی هنری باقرالعلوم مسجد امام زین العابدین(ع) کمیجان گفت: امروزه به برکت کانون های مساجد شاهد حضور پررنگ تر جوانان در مساجد هستیم.

 وی افزود: ایجاد زمینه مناسب برای عضویت جوانان  و نوجوانان در کانون های فرهنگی هنری مساجد و دادن مسئولیت به آنان می‌تواند فرصت مغتنمی برای استفاده از روحیه خلاق و مبتکرانه آنان در اجرای برنامه‌های فرهنگی دینی مسجد باشد.

 امام جمعه کمیجان تصریح کرد: آشنایی کودکان از سنین پایین با مسجد و اقامه نماز جماعت می‌تواند زمینه حضور هرچه بیشتر آنان را در مساجد فراهم کند لذا کانون های فرهنگی هنری مساجد باید مسئله نماز را در اولویت کارهای خود قرار دهند.

 حجت الاسلام مقدسی با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی تلگرام، اینستا گرام و غیره از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی و بروز بسیاری از گناهان می شود ادامه داد: هجمه‌های دشمنان در جامعه امروزی برای انحراف جوانان و اذهان عمومی از آموزه‌های دینی و مذهبی بسیار حساس و خطیر است و باید نسبت به مقابله با این هجمه‌ها اقدامی اساسی انجام شود.

 وی با اشاره به فرارسیدن هفته گرامیداشت دفاع مقدس افزود: در آن دوران با وجود اختلافاتی که شرق و غرب داشتند، برای نابودی نظام اسلامی متحد شده بودند و همه به عراق کمک کردند و کشورهای عربی و اروپایی ها هم از هیچ کمکی به عراق فروگذار نبودند اما با این حال نتوانستند حتی یک وجب از خاک ایران را جدا کنند.

 امام جمعه کمیجان اظهار کرد: ملت ایران با کمترین امکانات توانست در مقابل دشمنان خود بایستند چرا که دفاع مقدس سرچشمه گرفته وقایع دشت کربلا بود و عنایات خاص امام زمان(عج) و رهبری ولایت فقیه باعث پیروزی ملت ایران شد.

 

 

در ادامه این مراسم که با اجرای برنامه های متنوع همراه بود از برگزیدگان و فعالان کلاس های اوقات فراغت تابستانه آسمانی ها و مربیان و متربیان طرح بوسه ای بر آسمان با اهدا لوح و هدایا تقدیر شد.

 اجرای مسابقه فرهنگی، گروه سرود و مداحی از دیگر برنامه های مراسم اختتامیه کلاس های اوقات فراغت کانون فرهنگی باقرالعلوم بود.

 

 

۹۶/۰۶/۲۹
روابط عمومی

رهبر انقلاب:من عرض میکنم ما از تحریم نباید بنالیم؛ از تحریم‌کننده‌ها هم -که آمریکا و اروپا هستند- توقّع زیادی‌ای نباید داشته باشیم...امروز همه قبول دارند که دشمن در حال جنگ اقتصادی با ما است؛ این را همه میدانند. البتّه این را که دشمن در حال جنگ با ما است، همیشه ما تکرار میکردیم، میگفتیم، [امّا] بعضی باور نمیکردند؛...من عرض میکنم سیاست و قدرت در غرب، در دولتهای غربی اعمّ از آمریکا و اروپا، هم ظالم است...عرض من این است که آنچه در گام دوّم انقلاب باید اتّفاق بیفتد، اوّلاً شناختن و جدّی گرفتن داشته‌های خود [است]