سایت های کانون های مساجد
سامانه بچه های مسجد خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
خبرگزاری شبستان: برگزیدگان طرح تربیتی آسمانی ها از اعضای کانون فرهنگی هنری آل رسول(ص) مسجد چهارده معصوم(ع) اراک تقدیر شدند.
به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، 35 نفر از متربیان و اعضای پسر کانون فرهنگی هنری آل رسول(ص) در سنین  7تا 13 سال در دوره تربیتی آسمانی ها که ایام تابستان 96 در مسجد برگزار شده بود، طی مراسمی در مجتمع فرهنگی آفتاب اراک تقدیر شدند.

 

در این دوره تربیتی شرکت کنندگان آموزش های قرآن کریم، رسانه، کتابخوانی، رنگدانه، تئاتر، خط تحریری، استراتژی کودکان، سرود و آموزش های رزمی را از حضور استادان ابوالفضل بابایوسف، محمدرضا مصباح، سیدمهدی رحیمی، مهدی دریا بیگی، محمد براتی و محمد آخوندی فرا گرفتند.

 

حجت الاسلام علی رودبارانی، رئیس ستاد اقامه نماز استان مرکزی در این مراسم برگزاری این گونه طرح ها را سبب افزایش روحیه کار جمعی بین نوجوانان دانست و گفت: مساجد علاوه بر اینکه محلی برای عبادت محسوب می شوند، خواستگاه فرهنگی جامعه نیز هستند و قطعا افراد با تاسی از این مکان الهی می توانند در بهبود روابط و آلایش روحی خود تاثیرگذار باشند.

 

وی افزود: امروز نوجوانانی که از طریق کانون های مساجد وارد مسجد می شوند پاسخی به حس دورنی و فطری خود که همان حب معبود یکتا است داده اند و لذا  لازمه تداوم حضور آنان در مسجد ایجاد ارتباط و انس میان مردم و کارگزاران مساجد است.

 

 ارائه گزارشی از فعالیت های کانون، اجرای تئاترهای اتوبوس غدیر و داستان اخلاقی ابن سینا و ابن مسکویه، اجرای گروه سرود شهید ابراهیم هادی با عنوان «اباصالح»، پخش کلیپ هایی با موضوع انقلاب و رهبری و خانواده از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

لازم به ذکر است این مراسم که با همکاری پایگاه مقاومت بسیج شهید زین الدین برگزار شد، نمایشگاهی از آثار متربیان دوره تربیتی آسمانی ها در حاشیه برگزاری آن به نمایش در آمد.

 

گفتنی است، بیش از 70نفر از اعضای کانون آل رسول (ص) که در ایام تابستان از کلاس های مختلف این کانون بهره مند شدند، در اردوی یکروزه با عنوان« شبی در مسجد» نیز شرکت کردند.

                   

۹۶/۰۶/۲۹
روابط عمومی

رهبر انقلاب:من عرض میکنم ما از تحریم نباید بنالیم؛ از تحریم‌کننده‌ها هم -که آمریکا و اروپا هستند- توقّع زیادی‌ای نباید داشته باشیم...امروز همه قبول دارند که دشمن در حال جنگ اقتصادی با ما است؛ این را همه میدانند. البتّه این را که دشمن در حال جنگ با ما است، همیشه ما تکرار میکردیم، میگفتیم، [امّا] بعضی باور نمیکردند؛...من عرض میکنم سیاست و قدرت در غرب، در دولتهای غربی اعمّ از آمریکا و اروپا، هم ظالم است...عرض من این است که آنچه در گام دوّم انقلاب باید اتّفاق بیفتد، اوّلاً شناختن و جدّی گرفتن داشته‌های خود [است]