سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی از تجهیز کتابخانه های جدیدالتاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان خبر داد.


حجت الاسلام مصطفی ذوالفقاری، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی به مناسبت هفته کتاب به روابط عمومی در اراک، گفت: به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری جدیدالتاسیس سطح استان به تعداد 20کتابخانه تجهیز می شوند.

 وی با بیان اینکه این تجهیزات شامل کتاب میز، صندلی و قفسه کتاب است، افزود: در هفته کتاب و کتابخوانی به کتابخانه های متقاضی کتاب نیز کتب مورد نیاز اهدا می شود.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی از اجرای طرح لحظه های ناب در کانون های مساجد این استان خبر داد و گفت: این طرح به همت کانون فرهنگی هنری امام حسین(ع) مسجد امام حسین(ع) دلیجان اجرا می شود؛ در این طرح که تا پایان سال ادامه دارد هفته ای سه روز کتابچه هایی بین نمازگزاران مساجد توزیع و بعد از نیم ساعت مطالعه جمع آوری می شود.

 حجت الاسلام ذوالفقاری با اشاره به اینکه کتابخانه های مساجد در تشویق مردم به مطالعه و نهادینه کردن این فرهنگ تاثیر بسزایی دارد افزود: سرکشی و بازدید از کتابخانه های فعال کانون های مساجد استان، اعطای مجوز های صادر شده برای کتابخانه های مخزن دار طبق سهمیه،‌ اهدای کتاب و برگزاری مسابقات کتابخوانی از جمله برنامه های این دبیرخانه در هفته کتاب و کتابخوانی است.

 وی با بیان اینکه در سطح کانون های مساجد استان تعداد ۱۳۰ کتابدار از ۱۴۹ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است ادامه داد: در کل تعداد ۵۲۴ هزار و ۶۴۱ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است؛‌ همچنین تعداد ۶ کتابخانه درجه یک و ۹ کتابخانه درجه دو و ۲۴ کتابخانه درجه سه و ۴۳ کتابخانه درجه چهار و ۶۷ کتابخانه درجه پنج از این استان در این سامانه به ثبت رسیده است.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی تصریح کرد:‌ تعداد ۱۰۴ کتابخانه شهری و ۴۵ کتابخانه روستایی در ۱۲۴۰۸ متر مربع مساحت در سطح کانون های مساجد مشغول به فعالیت است.

 این مقام مسئول با بیان اینکه تعداد ۲۳ هزار و ۷۵۲عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد در این استان بهره می‌گیرند گفت: تعداد ۴۴۲ کتابخانه باز در این استان ثبت شده است که از این تعداد ۲۲۳ کتابخانه روستایی و ۲۱۹ کتابخانه شهری است. همچنین تعداد ۷۴۱۰۰ جلد کتاب در کتابخانه‌های باز این استان موجود است.

۹۶/۰۸/۲۰
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان