سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: کتابخانه های مساجد به عنوان پایگاه های مهم برای توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی تاثیر گذار هستند.


به گزارش روابط عمومی از اراک، محسن شریفی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی امروز(23آبان) در جریان بازدید از کتابخانه  های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی ضمن گرامیداشت هتفه کتاب و کتابخوانی گفت: مطالعه سودمند و ارزشمند است و بینش و آگاهی افراد را ارتقا می دهد.

 

شریفی با بیان اینکه کتاب سبب باروری انسان می شود افزود: حضور جوانان و نوجوانان در محیط امن کتابخانه شخصیت او را بارور می کند زیرا به جای گذراندن اوقات در کوچه و خیابان می تواند با نشستن در کتابخانه و مراوده و همنشینی با کسانی که اهل مطالعه هستند گفتارشان را منطقی و صحیح کنند.

 

 

وی بخش وسیعی از آفات و مشکلات پیش روی جوانان را نشات گرفته از فاصله جوان و کتاب دانست و اضافه کرد: ترویج مطالعه ضمن ارتقا توانمندی های جامعه می تواند به کاهش خشونت و آسیب های اجتماعی منجر شود و جامعه ای سالم و به دور از بزه و آسیب پرورش داد.

 

این مقام مسئول اظهار کرد: کتابخوانی و قرار گرفتن کتاب، این کالای اساسی در سبد خانوارها می تواند جامعه را در رساندن به پیشرفت و تعالی رهنمون سازد؛ تبدیل شدن مطالعه به عنوان فرهنگ عمومی باید از سوی مردم به عنوان یک نیاز قرار گیرد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی افزود: خانواده کتابخوان نقش مهمی در گرایش فرزندان به مطالعه دارد قطعا گفتار و رفتار پدر و مادری که اهل مطالعه هستند به مراتب تاثیر بیشتری در بین اعضای خانواده و در نهایت افزایش سطح مطالعه دارد.

 

 

لازم به ذکر است، امروز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری و جمعی از کارشناسان از کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری آیت الله اراکی مسجد امام جعفر صادق(ع) و کتابخانه قائم آل محمد(عج) کانون قائم آل محمد(عج) دیدن و با اهدای لوح و هدایای از کتابداران آن تقدیر و قدردانی کردند.

 

 

 

۹۶/۰۸/۲۳
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان