سایت های کانون های مساجد
سامانه بچه های مسجد خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
جواد مختاری مجری مراسم جشن رمضان در جلسه دیدار شعرا با مقام معظم رهبری همراه با ۵ نفر از شاعران استان مرکزی در این جلسه حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی از اراک، همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) و دیدار اهالی فرهنگ و ادبیات کشور با مقام معظم رهبری، جواد مختاری شاعر آیینی شهر اراک و مجری جشن رمضان که به همت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی و سازمان فرهنگی ورزشی و اجتماعی شهرداری اراک در شب های ماه مبارک رمضان در 23 مسجد در حال برگزاری است، در این جلسه حضور داشت و کتاب روز یازدهم تولیدی حوزه هنری استان مرکزی را به رهبر معظم انقلاب تقدیم کرد.

 کتاب روز یازدهم مجموعه اشعار جواد مختاری روایت گری 72 رباعی و دو بیتی عاشورایی از دو شخصیت والاگهر دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) و حضرت علی اصغر (ع) است که در سال گذشته توسط حوزه هنری استان مرکزی به چاپ رسید و همزمان با اربعین حسینی رونمایی شد.

 در این دیدار که در شامگاه روز چهارشنبه 9 خرداد ماه برگزار شد هنرمندان حمیده پارسافر، ایرج بیات، علی احدی، جواد مختاری و سیدمسعود طباطبایی از شاعران استان مرکزی حضور داشتند؛ همه ساله همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی (ع)، جمعی از اهالی فرهنگ، استادان شعر و ادب فارسی و شاعران جوان و پیشکسوت کشور با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو می کنند.

 مراسم جشن رمضان از اول ماه مبارک مضان در ۲۳ مسجد دارای کانون فرهنگی هنری در حال برگزاری است و مراسم افتتاحیه این مراسم با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،‌ شهردار و جمعی ازمسئولان دستگاه  های اجرایی استان برگزار شد؛‌ در این مراسم که با تلاوت قرآن کریم، برگزاری مسابقه فرهنگی و اهدای جوایز به برگزیدگان آن همراه است، گروه های مختلف تواشیح به اجرا می پردازند و روزه داران و نمازگزاران میهمان سفره ضیافت الهی می شوند.

 


۹۷/۰۳/۱۳
روابط عمومی

رهبر انقلاب:من عرض میکنم ما از تحریم نباید بنالیم؛ از تحریم‌کننده‌ها هم -که آمریکا و اروپا هستند- توقّع زیادی‌ای نباید داشته باشیم...امروز همه قبول دارند که دشمن در حال جنگ اقتصادی با ما است؛ این را همه میدانند. البتّه این را که دشمن در حال جنگ با ما است، همیشه ما تکرار میکردیم، میگفتیم، [امّا] بعضی باور نمیکردند؛...من عرض میکنم سیاست و قدرت در غرب، در دولتهای غربی اعمّ از آمریکا و اروپا، هم ظالم است...عرض من این است که آنچه در گام دوّم انقلاب باید اتّفاق بیفتد، اوّلاً شناختن و جدّی گرفتن داشته‌های خود [است]