سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت: جشن های دهه کرامت در فضای اندیشه دینی مردم قرار گیرد تا سبب گسترش فرهنگ رضوی شود.

به گزارش  روابط عومی در اراک، حجت الاسلام مصطفی ذوالفقاری، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی امروز(19تیر) در نشست خبری برنامه های دهه کرامت در جمع خبرنگاران بر برگزاری جشن های دهه کرامت به صورت مردمی و با محوریت مساجد تاکید کرد و گفت: در برگزاری جشن های دهه کرامت باید برای گسترش آموزه‌های قرآن و فرهنگ‌های نبوی، علوی، فاطمی و رضوی نهایت بهره را برد.

 وی با بیان اینکه جشن های دهه کرامت در فضای اندیشه دینی مردم قرار گیرد تا سبب گسترش فرهنگ رضوی شود، افزود: ترویج فرهنگ رضوی و عمق بخشی به فعالیت‌ها در راستای اشاعه معارف فرهنگ رضوی و سیره ائمه اطهار (ع) از جمله اهداف  جشن‌های مردمی دهه کرامت است.

 حجت الاسلام ذوالفقاری با اشاره به این مطلب که امسال هم طبق روال سال های گذشته و همزمان با دهه کرامت این دبیرخانه اقدام به برگزاری برنامه های متنوعی در سطح کانون های مساجد استان کرده، تصریح کرد: همزمان با فرارسیدن ایام دهه کرامت، جشن‌های دهه کرامت در بیش از 500 کانون فرهنگی هنری مسجد سراسر استان مرکزی برگزار می‌شود.

 وی برپایی ایستگاه های صلواتی، برگزاری مسابقات فرهنگی، اهدای هدیه به دختران تازه مکلف شده و اسامی معصومه، آذین بندی سر در مساجد، سخنرانی ائمه جماعات پیرامون سیره وترویج فرهنگ رضوی، برگزاری اردوهای یکروزه ویژه دختران شرکت کننده در کلاس های طرح اوقات فراغت تابستان 97، تقدیر از برگزیدگان مسابقات و جشنواره ها، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ ویژه نوجوانان و برگزاری جشن های شاد با رعایت موازین دینی را از جمله برنامه های کانون های فرهنگی هنری در مساجد مناطق شهری و روستایی این استان عنوان کرد.

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی از برپایی نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی هنری خواهران کانون های مساجد خبرداد و گفت: این نمایشگاه در 20غرفه شامل عفاف و حجاب، صنایع دستی، خوراکی های قرآنی، مشاوره خانواده، نقاشی روی صورت، طب سنتی و کتب و محصولات فرهنگی دایر می شود.

 این مقام مسئول تصریح کرد: این نمایشگاه در ایام دهه کرامت به همراه برگزاری جشنواره بادبادک در مجتمع فرهنگی آفتاب اراک برگزار می شود.

 حجت الاسلام ذوالفقاری اظهار کرد: در بُعد رسانه ای هم باید رسانه های استان توجه و همکاری جدی نسبت به انعکاس برنامه ها داشته باشند و در برنامه های دهه کرامت ارادت خودشان را به ائمه اطهار(ع) نشان دهند.

 یکم ذیقعه سالروز میلاد معصومه(س) تا یازدهم ذی القعده سالروز میلاد حضرت امام رضا(ع) دهه کرامت نامگذاری شده  و  امسال برنامه های دهه کرامت از بیست و چهارم تیر تا سوم مرداد ماه در فاصله سالروز ولادت فاطمه معصومه(س) و حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) اجرا می شود.


۹۷/۰۴/۱۹
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان