سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
نشست همکاری مصرف بهینه آب با حضور کارشناسان شرکت آبفای استان مرکزی در دفتر مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومیاز اراک، حجت الاسلام مصطفی ذوالفقاری، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی امروز(17تیر) در نشست با مدیر روابط عمومی آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی و روابط عمومی آب و فاضلاب روستایی در خصوص همکاری مساجد در مصرف آب گفت: مصرف بهینه آب وظیفه همه شهروندان است و مساجد هم خودشان را از این مهم جدا نمی دانند.

 وی افزود: در آموزه‌های دینی، اسراف ممنوع و حرام است، این ممنوعیت همه ابعاد زندگی انسان را فرامی‌گیرد وهمه مردم در تمام شئون و در هر زمان و مکان موظفند اصل عدم اسراف را رعایت کنند.

 حجت الاسلام ذوالفقاری به انتشار حدیثی از پیامبر اسلام (ص) روی بطری آب معدنی در استرالیا اشاره کرد و گفت: این حدیث از نبی مکرم اسلام(ص) در مذمت و نهی از اسراف درج کرده که بازتاب گسترده ای در این کشور داشته این حدیث می فرماید: «آب را اسراف نکنید هرچند در کنار نهر جاری باشید»

 در ادامه این نشست زهرا طراوتی، مدیر روابط عمومی آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: امروز کشور ما با بحران جدی آب مواجه شده و لازم است مردم به کمک روحانیون و ائمه جماعات مساجد راهکارهای اصلاح الگوی مصرف را فراگرفته و به اجرای صحیح و نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی در جامعه کمک کنند.

 وی افزود: مصرف بهینه آب نیاز به فرهنگسازی دارد که این مهم با همت و همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد میسر خواهد شد و امید است با همکاری و مشارکت همه شهروندان و کانون های فرهنگی هنری مساجد از پیک تابستان گذر کنیم.

 در این جلسه در خصوص برپایی نمایشگاه عکس و پوستر مصرف بهینه آب، مسابقه نقاشی بین کودکان، اجرای طرح تعویض سرشیرهای آب وضوخانه های مساجد، بازدید علمی اعضای کانون ها از موسسات آب و فاضلاب، تصفیه خانه و آزمایشگاه های آب تصمیماتی گرفته شد.

 ایران با داشتن یک درصد مساحت کره زمین و ۱٫۱ درصد جمعیت جهان فقط ۰٫۳۶درصد از آب‌های تجدیدشونده جهان را دارد و متوسط بارندگی در ایران یک سوم متوسط بارندگی جهان است.


۹۷/۰۴/۱۹
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان