سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
فعالان طرح کتابخوانی در مسجد با عنوان تنفس اوراق شامگاه گذشته یکم دی در مسجد امام حسین(ع) دلیجان تقدیر شدند.

به گزارش روابط عمومی از اراک، فعالان طرح کتابخوانی در مسجد با عنوان تنفس اوراق شامگاه گذشته یکم دی با حضور حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی، دبیرستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مسجد امام حسین(ع) دلیجان تقدیر شدند.

در این مراسم حجت الاسلام رحیمی امام جماعت و مبدع طرح تنفس اوراق، حمیدرضاصادقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دلیجان و علی دوستعلی مسئول کانون فرهنگی هنری امام حسین(ع) مسجد امام حسین(ع) مورد تقدیر قرار گرفتند و الواح خود را از دست مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کردند.

همچنین در این مراسم که محسن شریفی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حجت الاسلام ذوالفقاری مسئول و کارشناسان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی و جمعی از مسئولان شهرستانی حضور داشتند، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در خصوص اهدای کتاب به ارزش ۷ میلیون تومان قول مساعد داد.

گفتنی است، طرح تنفس اوراق کانون فرهنگی هنری مسجد امام حسین (ع) دلیجان طرحی که کشوری شد این طرح بااستقبال خوبی در بین مخاطبانش مواجه شده در این طرح که به همت اعضای کانون فرهنگی هنری امام حسین(ع) مسجد امام حسین(ع) دلیجان اجرا می شود، کتابچه هایی با موضوعات مختلف دینی، فرهنگی، مذهبی، بهداشتی، اجتماعی، اقتصادی، احکام و داستان های کوچک بین نمازگزاران مساجد توزیع و بعد از نیم ساعت مطالعه جمع آوری می شود.

طرح «شنبه‌ها با کتاب» از 26 آبان پس از اقامه نماز مغرب و عشاء به صورت آزمایشی در ٢٠٠ مسجد کشور اجرا شد و هم اکنون نیز در حال اجرا است در این طرح هر هفته بعد از اقامه نماز عشاء در روز شنبه یک کتاب معرفی می‌شود که انتخاب کتاب‌ها و نحوه اجرای این طرح بر عهده ائمه جماعات است زیرا آنان بهتر از هر کسی با اقتضائات هر مسجد و محله‌ای آشنا هستند.

۹۷/۱۰/۰۳
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان