سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت: دفاع مقدس یک حرکت تاریخی عظیم در کارنامه ملت ایران است.


به گزارش روابط عمومی ،حجت الاسلام مصطفی ذوالفقاری، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: بسیاری از رزمندگان پس از دفاع مقدس توانستند، کارهای بزرگی را انجام دهند و حتی در مراکز علمی انرژی هسته‌ای خلاقیت‌های خود را نشان دهند.

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس در راستای اشاعه فرهنگ تشیع نقش موثری داشته است بر لزوم انتقال ارزش ها و فداکاری های مردم و رزمندگان اسلام در حماسه دفاع مقدس به نسل های کنونی و آینده تاکید کرد.

حجت الاسلام ذوالفقاری افزود: تمام مقاومت‌هایی که در منطقه و جهان وجود دارد به نحوی ریشه در دفاع مقدس دارد و امروز هر مقاومتی که در دنیا شکل گرفته است نتیجه دوران دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: چیزی که در دفاع مقدس باعث پیروزی رزمندگان اسلام شد سلاح و تجهیزات آنان نبود بلکه معنویت و دین بود.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی افزود: دوران دفاع مقدس، دفاع افتخار آفرین امت فداکار و سلحشور ایران در حفظ و حراست از نظام نوپای جمهوری اسلامی و پاسداری از مرزهای عزت و شرافت و یکی از حساس ترین و بارزترین برهه های حیات راستین این ملت است.

حجت الاسلام ذوالفقاری اظهار کرد:‌ تمام جوانان و کسانی که دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، باید برای درک واقعیت‌های آن به سراغ رزمندگانی بروند که در خلق این حماسه نقش داشته‌اند و از نزدیک و با زبان خودشان از موج ایثار و فداکاری در جبهه های حق علیه باطل آشنا شوند.

وی از برنامه های کانوهای مساجد مرکزی به برپایی نمایشگاه های دفاع مقدس در موضوعات مختلف آن، ارسال پیامک، تقدیر از جانبازان و خانواده های شهدای هر منطقه،‌ مراسم خاطره گویی رزمندگان، برپایی سنگرهای نمادین جلوی مساجد و مراسم سخنرانی با حضور رزمندگان دفاع مقدس اشاره کرد.

پایان پیام/۹۳/۰۶/۳۰
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان