سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی

کارشناس ثبت و ساماندهی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت: ‌تا پایان سال جاری تعداد کانون های مساجد مرکزی به ۴۶۲ کانون افزایش می یابد.

محسن رضایی،‌ کارشناس ثبت و ساماندهی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت: هم اینک 412 باب کانون فرهنگی هنری با مجوز رسمی دبیرخانه کانون های مساجد استان مرکزی در سطح مساجد شهری و روستایی این استان فعالیت می کنند که تا پایان سال 50 کانون دیگر به آن افزوده می شود.

وی افزود: مجوزهای بیست کانون آماده شده که تا پایان آذر ماه به آنان اعطا و 30 کانون دیگر تا پایان سال جاری در مساجد استان مرکزی تاسیس می شود.


رضایی با بیان اینکه تعداد 50 کانون در مساجد شهری و روستایی استان افتتاح می شود افزود:‌ تاسیس کانون ها با رویکرد توجه به روستاها و مناطق حاشیه شهرها که از فعالیت های فرهنگی محروم هستند انجام می شود.


وی در خصوص ارائه امکانات و تجهیزات به کانون های تازه تاسیس ادامه داد:‌ برای شروع به کار این کانون ها به آنان تجهیزات کتابخانه باز شامل میز مطالعه، قفسه،‌ صندلی و کتاب و تابلوی طرح تلاوت نور،‌ تابلو و مهر کانون اعطا می شود.


کارشناس ثبت و ساماندهی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی با بیان اینکه در صورت وجود فعالیت فرهنگی در بدو تاسیس کانون از آن پشتیبانی و حمایت مالی صورت می گیرد،‌ اظهار کرد:‌ تاسیس کانون ها با هدف ترویج و گسترش فعالیت فرهنگی در مسجد انجام می گیرد.


وی تصریح کرد: کانون‌های مساجد دارای تشکیلات مردمی هستند و جوانان و نوجوانان عضو در این کانون ها به صورت خودجوش در مراسمات مختلف ملی و مذهبی به اجرای برنامه می پردازند.


۹۲/۰۹/۱۹
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان