سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی

ثبت نام از اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد و فعالان قرآنی برای مسابقات قرآنی مدهامّتان در استان مرکزی ‌آغاز و تا چهاردهم مرداد ماه ادامه دارد.


به گزارش روابط عمومی از اراک، یازدهمین جشنواره بزرگ قرآن با نام «مدهامّتان» به همت ستاد‌عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و دبیرخانه دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان قم و با همکاری ستاد عالی مسابقات قرآن کشور،شورای عالی قرآن، شورای توسعه فرهنگ قرآنی ،معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، شبکه قرآن و معارف سیما، رادیو قرآن و استانداری و شهرداری قم   برگزار می‌ شود.

 این جشنواره با هدف شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه‌مند به قرآن و فرهنگ غنی اسلام، کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در قالب ایجاد رقابت سالم، حضور پر نشاط ‌تر اعضای کانون ها در فعالیت های قرآنی ملی و بین‌المللی و ترغیب و تشویق مدیران کانون ها به کشف استعداد های محلی و منطقه ای فعال در امور قرآنی و کشف و شناسایی استعدادهای موجود در امر بیان تفسیر قرآن (در بین ائمه محترم جماعات مساجد)برگزار می شود.

 اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد است و ضمن اینکه سن شرکت کنندگان باید بین 18تا 30 سال باشند و تکمیل فرم ثبت نام توسط کلیه شرکت کنندگان محترم باید از فعالان قرآنی مساجد باشند و اولویت با شرکت کنندگان به صورت اینترنتی در پایگاه اطلاع رسانی masjed-mr.ir الزامی قلمداد شده است.

 افرادی که رتبه اول تا سوم مرحله کشوری و رتبه اول استانی جشنواره های نهم و دهم مدهامّتان (سال های 93 و 94)را کسب کردند نمی‌توانند در همان رشته شرکت کنند.

 یازدهمین جشنواره قرآنی «مدهامّتان» برای برادران در رشته های قرائت، حفظ کل، حفظ 20 جزء، اذان، ترتیل، تفسیر، مفاهیم قرآن و نهج البلاغه و صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز برگزار می شود و رشته تفسیر ویژه ائمه جماعات مساجد است.

 همچنین اطلاع رسانی و ثبت نام اینترنتی شرکت کنندگان  از پنجم خرداد تا 14مرداد انجام می شود و زمان برگزاری مرحله استانی از 23 مرداد تا پایان مهرماه عنوان شده است.

 زمان برگزاری مرحله استانی رشته های مفاهیم و تفسیر قرآن به صورت اینترنتی و مکتوب 14 آبان ماه و زمان برگزاری  مرحله کشوری جشنواره  از 23 تا بیست وششم آذر ماه  به میزبانی شهر مقدس قم است.

 

 ثبت نام زیر 18 سال

ثبت نام بالای 18 سال

۹۵/۰۳/۳۱
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان