سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی

حجت الاسلام ابراهیم حسینی، امام جمعه شهرستان ساوه روز گذشته (۱۰مرداد) از فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد و طرح اوقات فراغت در کانون های مساجد این شهر بازدید کرد.به گزارش روایط عمومی از اراک، امام جمعه شهرستان ساوه همراه با اعضای شورای اسلامی شهر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد ساوه از کانون فرهنگی هنری اهل البیت(ع) مسجد امیرالمومنین(ع)، کانون حضرت قائم مسجد مسلم بن عقیل(ع)، کانون انصار علوی مسجد مقدس زاده، کانون شهدای جوشقان مسجد محمد رسول اله بخش نوبران  بازدید کرد.

 

 

حجت الاسلام حسینی در جریان این بازدید ها گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری توانسته اند بستر مناسبی را در مساجد برای انجام فعالیت های فرهنگی، دینی و مذهبی فراهم کنند و مسئولان باید از این مراکز حمایت بیشتری کنند تا اثر گذاری کانون ها نیز بیش از پیش در بین نسل جوان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن با ابزارها و تکنولوژی‌های پیشرفته به سراغ تهاجم فرهنگی آمده و با استفاده از این فناوری نوین سعی بر تاثیرگذاری بر باور و ایمان مردم ایران دارد که در این راستا مسجد می تواند نقشه های دشمن را بی اثر کند.

 امام جمعه ساوه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری کلاس های مختلف اوقات فراغت در کانون های مساجد این شهر اظهار داشت:‌ از آن جایی که فعالیت‌ها و برنامه‌های کانون باعث پربارشدن اوقات فراغت مخاطبانش می‌شود قطعا افزایش تنوع برنامه‌های فرهنگی و هنری در کانون ها موجبات رضایتمندی خیلی از مخاطبین این مراکز را فراهم می‌کند.

 وی افزود: اجرای طرح غنی‌سازی اوقاغت فراغت در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، جذب و ترغیب‌جوانان به فعالیت‌های درون مسجدی به عنوان محوری‌ترین هدف طرح غنی‌سازی اوقات فراغت مساجد است و معتقدیم که کودکان و نوجوانان برای حضور در مساجد نیاز به مشوق‌های مهمی مانند برنامه‌های تفریحی و ورزشی دارند واین مسئله باید در مساجد اجرایی شود.

 

 


۹۵/۰۵/۱۲
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان