سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی

همزمان با ولادت با سعادت اسوه صبر حضرت زینب(س) محفل انس با قرآن کریم در مسجد جامع روستای قالهر از توابع دلیجان برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی از اراک، حجت الاسلام محمد تقی کرامتی امام جمعه شهرستان دلیجان در محفل انس با قرآن کریم مسجد جامع قالهر که به همت کانون فرهنگی هنری صاحب الزمان(عج) برگزار شد ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: نامگذاری حضرت زینب (س) توسط پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) انجام شد و حضرت زینب در باب علم و دانش رتبه ای را کسب کرده که قابل تحسین است.

 وی افزود: نامگذاری روز ولادت حضرت زینب (س) به نام روز پرستار  نباید تنها به روز پرستار شدن اکتفا شود و در معرفی فضیلت های این بانوی بزرگ غافل وصرفا ایشان را به عنوان یک پرستار معرفی کنیم و به دیگر ابعاد شخصیتی ایشان نپردازیم زیرا همگان بر این که حضرت زینب(س) کمالات والایی داشتند واقف هستند.

 حجت الاسلام کرامتی ادامه داد: برگزاری محفل انس با قرآن کریم با هدف اشاعه و گسترش علوم و معارف قرآنی در سطح جامعه برگزار می شود که نوعی این محافل قرآنی بیعتی دوباره با آرمان‌های انقلاب اسلامی به‌شمار می‌رود.

 امام جمعه دلیجان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران تاکید بر حاکمیت قرآن داشت و با توجه به اینکه ما مسلمان هستیم قانون ما نیز باید براساس قرآن شکل بگیرد، اظهار کرد: خاستگاه انقلاب اسلامی، قرآنی بود و رمز پیروزی آن نیز تمسک به قرآن و استمرار انقلاب در سایه این آموزه‌های الهی بوده است.

وی گفت: ریشه های انقلاب از قرآن است و انقلاب اسلامی ریشه در تفکر قرآنی دارد، ایمان، وحدت، استقامت و رهبری ریشه در قرآن دارد؛ مردم برای قرآن قیام کردند و امروز نیز تبیین آموزه های قرآنی راه تداوم انقلاب است.به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر و ولادت با سعادت حضرت زینب(س) قاریان کشوری و استانی در حضور نمازگزاران ومردم روستای قالهر به تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداختند.

 

 


۹۵/۱۱/۱۷
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان