سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
 

همزمان با سالروز خجسته میلاد امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و امام سجاد(ع) مراسم جشن و سرور در مساجد استان مرکزی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی از اراک، برنامه‌های سخنرانی، مداحی، برگزاری مسابقات فرهنگی از سیره و زندگانی ائمه(ع)، پخش شیرینی و شربت و چراغانی سر در مساجد از جمله برنامه‌هایی است که به‌مناسبت میلاد سه نور برگزار می‌شود و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد با آذین بندی و نصب بنر سر در  شهر را در شب میلاد صاحب العصر(عج) و میلاد سه نور غرق در شادی می کنند.

 مردم متدین استان مرکزی در این روزهای جشن و سرور با برپایی مراسم جشن و مولودی‌خوانی در تکایا، مساجد و حسینه‌ها این ایام را گرامی می‌دارند و بزم شادی جوانانی که آغاز زندگی مشترک را با اعیاد شعبانیه مقارن کرده‌اند جلوه خاصی به مراسم شادی داده است.

 همچنین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی به مناسبت میلاد سه نور غرق در نور و شادی است و اعضای کانون ها از اول ماه شعبان با شور و شعف وصف‌نشدنی در تدارک برپایی جشن‌های باشکوه میلاد این بزرگواران هستند.

 اعضای کانون های مساجد به صورت خود جوش در برگزاری این گونه مراسم ها همکاری می کنند و به صورت مفصل این جشن ویژه نیز در شب نیمه شعبان در چند مسجد استان دایر است.

 ارسال پیامک، چاپ و توزیع بنر، توزیع کارت هایی با مضامین احادیث و آیه هایی در خصوص صاحب الزمان(عج) بین کانون از سوی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی از برنامه های این دبیرخانه در اعیاد شعبانیه است.

 کانون های مساجد به عنوان پایگاه های مردمی در ترویج و تقویت ارزش های اسلامی پیشگام بوده اند و نقش موثری به عنوان مراکز فرهنگی و هنری در مساجد ایفا کرده اند.  اجرای طنز، موسیقی سنتی، مولودیه خوانی و مسابقه فرهنگی نیز از جمله برنامه هایی است که اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد مرکزی در مراسم جشن های شعبانیه به آن می پردازند.

 

۹۶/۰۲/۱۲
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان