سایت های کانون های مساجد
سامانه بچه های مسجد خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی

طرح قرآنی « ربیع القرآن» به صورت طرح یک روزه در روز ۲۹ شعبان ماه به همت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومیاز اراک، طرح ربیع القرآن در ماه مبارک رمضان توسط دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی با  هدف از این طرح احیاء سنت توجه ویژه به قرآن شناسی در ماه مبارک رمضان، ترغیب متولیان مسجدی به فراهم نمودن زمینه اجرای برنامه­ های قرآنی در ماه مبارک رمضان و ایام سال، ایجاد پیوند قرآنی بین مسجد، مردم، متولیان مساجد و نهادهای فرهنگی، قرآنی و اجرایی استان، ضرورت توجه به انس هر چه بیشتر عموم مردم با قرآن کریم و ارتقاء معارف قرآنی، ارائه الگوی برنامه قرآنی برای مساجد و  ترویج و توسعه فرهنگ فعالیت­ های قرآنی بهره ­گیری مناسب و کافی از فضای قرآنی ماه مبارک رمضان در مساجد برای احیاء و تقویت برنامه ­های قرآنی، توجه بیش از پیش به برنامه ­ریزی و اجرای برنامه­ های قرآنی در کانون­ های مساجد، استفاده از ظرفیت های استانی در اجرای برنامه مشترک قرآنی، شناسایی و تکریم فعالان قرآنی جهت ترغیب برای حضور در برنامه های قرآنی مساجد برگزار می شود.

 برگزاری برنامه مناسب شأن قرآنی در مساجد همزمان با شروع ایام ماه مبارک رمضان،  برگزاری محفل قرآنی در استان­ ها به تأسی از دیدار مقام معظم رهبری مدظله العالی در روز اول ماه مبارک رمضان هر سال با قاریان، حافظان و فعالان قرآنی، برگزاری جلسات تلاوت قرآن در مساجد (تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی)،  استقبال مردم از برنامه ­ها و فعالیت­ های قرآنی مساجد از اهداف رفتاری طرح ربیع القرآن است.

 واژه ربیع ­القرآن به معنای بهار قرآن است؛‌ باتوجه به اینکه در روایات از ماه مبارک رمضان با عنوان ربیع­ القرآن یاد شده است و تلاوت یک آیه از کلام الهی در این ایام ثوابی معادل ختم کل قرآن را دارد عنوان این طرح ربیع­ القرآن نامگذاری شده است.

 لازم به ذکر است، ستاد عالی کانون­ های فرهنگی هنری مساجد کشور تصمیم گرفت این برنامه و حرکت ارزشمند را در سراسر کشور برنامه­ ریزی و به اجرا درآورد و از فرصت عظیم ماه مبارک رمضان برای تببین اهمیت و گسترش فعالیت ­ها و برنامه های قرآنی در مساجد استفاده کند.
۹۶/۰۲/۲۵
روابط عمومی

رهبر انقلاب:من عرض میکنم ما از تحریم نباید بنالیم؛ از تحریم‌کننده‌ها هم -که آمریکا و اروپا هستند- توقّع زیادی‌ای نباید داشته باشیم...امروز همه قبول دارند که دشمن در حال جنگ اقتصادی با ما است؛ این را همه میدانند. البتّه این را که دشمن در حال جنگ با ما است، همیشه ما تکرار میکردیم، میگفتیم، [امّا] بعضی باور نمیکردند؛...من عرض میکنم سیاست و قدرت در غرب، در دولتهای غربی اعمّ از آمریکا و اروپا، هم ظالم است...عرض من این است که آنچه در گام دوّم انقلاب باید اتّفاق بیفتد، اوّلاً شناختن و جدّی گرفتن داشته‌های خود [است]