سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
مسئول کانون فرهنگی هنری شهدای روستای مالک آباد گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(ع ) جشن روزه اولی‌ها در کانون فرهنگی هنری برگزار می شود.

حسینعلی صابری، مسئول کانون فرهنگی هنری شهدای روستای مالک آباد بهروابط عمومی در اراک گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان و همزمان با میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام جشن روزه اولی‌ها با حضور دختران 9 سال تمام و پسران پانزده ساله در محل کانون برگزار می شود.

 وی با بیان اینکه  روزه اولی ها به همراه خانواده‌های خود در این مراسم شرکت می کنند افزود: در این مراسم روزه اولی ها مهمانان اصلی این جشن باشکوه هستند و با آداب و احکام روزه آشنا می شوند و از جوایزی نیز بهره مند خواهند شد.

 مسئول کانون فرهنگی هنری شهدای مالک آباد ادامه داد: جشن بزرگ روزه اولی ها با هدف ساختن یک خاطره ماندگار برای روزه اولی‌ها، تشویق و ترویج مسائل دینی در میان خانواده ها به ویژه نسل جوان و ایجاد نشاط و شادابی و تشویق نوجوانان به انجام مبانی دینی همچنین ایجاد شوق و علاقه بیشتر به ادای این فریضه الهی برگزار می‌شود؛ در این مراسم روزه اولی‌ها در واقع نزدیک‌تر شدن خود به خدای متعال و بهره‌مندی از فیوضات این ماه مبارک را جشن می‌گیرند.

 وی از دیگر برنامه های این کانون به  برگزاری مراسم جزء خوانی قرآن کریم قبل از نماز مغرب و عشا در مسجد اشاره کرد و گفت: در لیالی قدر نیز مراسم احیای شب های قدر به همت اعضای کانون در مسجد برگزار می شود.

 صابری اظهار کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای رسیدن به سرشت پاک الهی است و قرآن کتاب هدایت انسان هاست پس باید همگان با بهره گیری از آیات ارزشمند آن و تدبر در مفاهیم آن در مسیر صحیح هدایت قرار گیرند و سعادت خود را در هر دو جهان تضمین کنند.

۹۶/۰۳/۱۹
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان