سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
همزمان با سالروز شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام جعفرصادق (ع)، مراسم دسته جات عزاداری آن امام همام با حضور خیل عظیم عاشقان و دلدادگان آن حضرت برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی از اراک، همزمان با شهادت امام جعفر صادق (ع) مراسم عزاداری آن امام همام در قالب دسته های سینه زنی در اراک برگزار شد و در این مراسم معنوی و پرشور که با حضور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک، استاندار، روحانیون، مسئولان دستگاه های اجرایی استان و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد ومردم مومن و ولایت پرور اراک برگزار شد، اقشار مختلف مردم و دوستداران آن امام عزیز به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

 دسته های عزای سینه زنی به صورت یکپارچه از ساعت 10:30 صبح (29تیر) همزمان با روز شهادت امام صاادق(ع) از میدان شهدای اراک و با حرکت از مسیر خیابان محسنی و خیابان شیخ فضل الله نوری و با مداحی و مرثیه سرایی مداحان اهل بیت در مصلای بیت المقدس اراک حضور یافتند.

 عزاداران بعد پایان مراسم سینه زنی و عزاداری در بخش دیگری از این مراسم با حضور در مصلای اراک از سخنرانی آیت الله دری نجف آبادی پیرامون فضایل، جایگاه ایشان و خصوصیات امام جعفر صادق (ع) بهره مند می شوند.

 مردم عزادار از شب گذشته با سیاه کردن سر در اماکن عمومی، مساجد، خانه ها و مغازه ها ارادت قلبی خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان دادند و امروز با حضور در مساجد، حسینه ها و تکایا در سوگ پیشرو و پیر مذهب تشیع به سینه زنی و عزاداری می پردازند.

۹۶/۰۵/۰۱
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان