سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت: قدم برداشتن در مسیر اهل بیت (ع) بدون پاسخ از سوی ....


به گزارش روابط عمومی از اراک، حجت الاسلام مصطفی ذوالفقاری، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی به همراه کارشناسان این دبیرخانه امروز(5شهریور) با حضور در کانون فرهنگی هنری مشکات، از طرح روکش مضجع شریف و نورانی حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام دیدن کرد.

 وی در این بازدید گفت: اهل بیت علیه السلام ستون های نجات بشر هستند و ارتباط انسان با ائمه اطهار به عنوان واسطه او با خدای متعال به سبب عینیت یافتن کمال بشر است.

 حجت الاسلام ذوالفقاری افزود: تاسی و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت درک ملکوت آسمان ها و زمین را برای انسان به دنبال داشته و او را به یقین و قرب الی الله نزدیکتر می سازد.

  روکش قبر مطهر شامل اسماء متبرکه چهارده معصوم علیه السلام، زیارت نامه حضرت عباس علیه السلام، 12 لقب از القاب قمر بنی هاشم مزین شده است و در مرکز این طرح نیز شعری از حضرت عباس خطاطی شده است؛ پارچه انتخاب شده برای این طرح مخمل کوبیده به رنگ یشمی در 10 متر مربع  است که با سرمه، ملیله، مروارید، منجوق دوزی و با طلا و نقره نیز می شود؛ امسال برای اولین بار با همت سازمان عتبات عالیات کشور واستان در مسجد حجت بن الحسن واقع در شهرک هجرت در حال انجام است.

  15 بانوی هنرمند در اجرای این طرح همکاری دارند؛ طراحی نقوش و تصاویر این طرح توسط خانم نراقی از طراحان برجسته کشوری و خطاط این کار استاد چگنی است.

 پیش بینی می شود این طرح طی یک سال دوخته و آماده شود و در نظر است این طرح در روز میلاد قمر بنی هاشم به آستان مقدس اهدا شود؛ طرح مذکور زیر نظر عتبات عالیات و با هزینه مردمی در حال اجراست که هزینه این طرح 80 میلیون برآورد شده است.

 

 

۹۶/۰۶/۰۶
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان