سایت های کانون های مساجد
خبرگزاری شبستان جشنواره بزرگ جوانان مساجد فرهنگ روستا کتابخانه مساجد مسجد نما دستیار فعالان مسجدی
محقق و پژوهشگر حوزوی گفت: خانواده‌ها به عنوان بنیان و پایه اساس هر جامعه باید از آسیب مصون باشند.

به گزارش روابط عمومی از اراک، حجت الاسلام جمشید پورچواد، محقق و پژوهشگر حوزوی در سلسله نشست های سبک زندگی اسلامی که در شهرستان فراهان برگزار شد گفت: اعضای خانواده اگر آرامش داشته باشند می‌توانند به خوبی فکر کنند و تصمیم بگیرند و در نتیجه برنامه ریزی خوبی برای آینده خود داشته باشند.

 وی افزود: خشم پیامدی جز پشیمانی و ضرر ندارد و انسان عاقل هم به دنبال ضرر نمی‌رود  باید در هنگام عصبانیت آن را فروکش کنیم و به خود آرام سازی و تغییر موقعیت بپردازیم.

 این کارشناس حوزوی مسائل خانواده با بیان اینکه توجه به آمارهای فزاینده طلاق در بسیاری از جوامع و شهرهای کوچک و بزرگ مبین این واقعیت است که انسان‌های زیادی فقط در کنار هم‌ هستند و نه با هم ادامه داد: زندگی از نحوه ارتباط انسان‌ها شکل می‌گیرد و زندگی بدون ارتباطات معنی ندارد.

 حجت الاسلام پورجواد تصریح کرد: ما باید سبک زندگی قرآنی و سیره معصومین(ع) را مدنظر قرار دهیم تا بتوانیم به یک سبک زندگی موفق برسیم، رویکرد به سنت و سیره نبی مکرم اسلام در سبک زندگی بسیار حائز اهمیت است.

 این کارشناس حوزوی مسائل خانواده با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی، خانواده محور است، افزود: سبک زندگی اسلامی بر محور خدامحوری، دین و معنویت و آخرت‌گرایی استوار است و اخلاق و خانواده در این سبک زندگی حائز اهمیت است.

 وی اظهار کرد: سبک زندگی اسلامی باید در متن زندگی مردم نقش‌آفرینی کند و لازمه این امر، آموزش صحیح اصول این سبک به جامعه است.

 

 

 

لازم به ذکر است، از مریم سادات فرمهینی عضو شورای فرهنگ عمومی و یوسف صالحی رئیس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی فراهان به عنوان حضور فعال در جلسات شورای فرهنگ عمومی تقدیر به عمل آمد؛گروه سرود مدرسه دخترانه ارمغان دانش به اجرای سرود «شکوه» پرداختند.

 سلسله نشست های سبک زندگی اسلامی به مناسبت میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و میلاد امام رئوف علی بن موسی الرضا(ع) در سه شهر کمتر توسعه یافته استان مرکزی خنداب، کمیجان و فراهان با حضور مردم این شهرها در حال برگزاری است؛ حجت الاسلام تراشیون و حجت الاسلام پورجواد در این نشست ها به سخنرانی و بیان سیره و منش ائمه اطهار(ع) می پردازند.

 سلسه نشست های سبک زندگی اسلامی به همت دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی و شهرستان با برگزاری جشن های دهه کرامت در هر شهرستان همراه است؛ در این راستا برگزاری مسابقات مختلف و اهدای جایزه به برگزیدگان، تقدیر از فعالان شورای فرهنگ عمومی هر شهرستان، مولودیه خوانی و پخش کلیپ های مربوط از برنامه های جنبی این نشست ها است.

 

۹۷/۰۵/۰۱
روابط عمومی

رهبر انقلاب: بدون شک آمریکا به مقاصد خود در منطقه نخواهد رسید// سطح توقع نظام اسلامی درخصوص عدالت بسیار فراتر از وضع کنونی است// اقتضای کشور، کار بی‌وقفه و پر توان است، بنابراین مسئولان بر تلاش‌هایشان بیفزایند.//در کشور هیچ مشکل غیرقابل حلی وجود ندارد و کلید حل مشکلات نیز در دست مسئولان و ملت ایران است و نه در دست بیگانگان